Субота, 04.05.2024, 04:20

Стежками юного Франка

І знов я бачу тя, село моє родинне,

Як бачив тя тоді, коли життя дитинне

Плило, немов малий потічок серед трав,

Що в'єсь несміло між дрібними камінцями.

Іван Франко

Нагуєвичі – земля Івана Франка. Це рідне село, де малий Іван зазнав дитячих радощів і гіркоти раннього сирітства. Тут батьківська хата, клуня-стайня, шпихлір, колодязь. Саме тут пройшло дитинство Івана Франка.

Учні 5 класу Новосілківського ЗЗСО I – III ступенів разом з класним керівником Корчинською І. Г. та вчителями української мови та літератури відвідали с. Нагуєвичі. Учні оглянули садибу батьків Івана Франка, предмети та пам'ятки зв'язані з життям його родини . Біля хати побачили криницю, з якої брали воду. Далі стежкою попрямували до музею Івана Франка. При вході до музею з правої сторони ознайомилися із скульптурною композицією «Іван Франко і світова література». Розповідь екскурсовода була цікавою і змістовною. Але особливу увагу діти звернули на рукописи його творів, написаних у Нагуєвичах. Учні дізналися багато фактів з життя та творчості Каменяра.

Дорогою до Нагуєвич зауважили, що на околиці села стоїть вказівник, який веде до художньо-меморіального комплексу «Стежка Івана Франка». Звичайно, не могли не побувати на цій стежці школярі. Відпочили, оглянули усі казкові звірі, назбирали осінніх листочків та жолудів, які, звичайно, стануть їм у пригоді на уроках трудового навчання.

Яскраві враження залишилися від нашої поїздки на Батьківщину Івана Яковича Франка.

Чудова природа, дивовижна душевна атмосфера, нові відкриття – все це за один насичений і цікавий день.

Переглядів: 125 | Додав: novosilkivskyi_zzso | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2021  »